Malowanie proszkowe

Malowanie proszkowe to główny filar działalności naszej firmy. Jest to najlepsza metoda malowania metalu, zapewniająca doskonały wygląd oraz trwałość pokrycia. Malujemy tą techniką różnego rodzaju konstrukcje ze stali, przęsła ogrodzeniowe, części samochodowe oraz mniejsze elementy ze stali.  

W Lak-Met proces malowania proszkowego podzielony jest na trzy etapy. W pierwszym etapie element, który ma zostać pomalowany metodą proszkową zostaje oczyszczony, odtłuszczony. W niektórych przypadkach elementy takie zostają również zabezpieczone przed korozją. 

Przygotowane elementy ze stali trafiają do komory, w której pracownik nakłada na nie farbę proszkową, w kolorze wcześniej ustalonym z klientem. Farba jest nakładana za pomocą natrysku elektrostatycznego lub elektrokinetycznego. To dlatego proszek przyczepia się do malowanego, wcześniej uziemionego elementu ze stali. 

Ostatnim, trzecim etapem malowania proszkowego jest utwardzenie nałożonej powierzchni farby. Proces ten przebiega w specjalnym piecu lakierniczym, w których temperatura sięga 20 st C. Warstwa farby w proszku ulega stopieniu, a następnie utwardzeniu.  

Po tym etapie, ostudzony już element może z powrotem trafić do zamawiającego.